تعویض قالب سایت بدون افت رتبه کلمات کلیدی

شکل یک تصویر
تعویض قالب سایت بدون افت رتبه کلمات کلیدی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

رابط کاربری زیبا میتواند روی فروش هم تاثیر خیلی خوبی بگذارد. اکثر سایتهای بزرگ را اگر دیده باشید هر یکی دو سال یک بار تغیرات زیادی را در سایتهایشان ایجاد می کنند تا چشم نواز تر و حرفه ای تر شوند. شما هم ممکن است بخواهید این تغیرات را اعمال کنید، که صد درصد باید این تکنیک را اجرا کنید.
سایتتان به هر زبان برنامه نویسی و سی ام اسی که باشد بعد از تعویض قالب ممکن است دچار افت رتبه خواهد شد. دلیلش چیه؟
الگوریتم های گوگل فقط کدها را درک می کنند، پس هنگامی که کدها دچار تغیرات زیادی شوند صد درصد رتبه دچار لغزش خواهد شد.این لغزش میتواند یک رتبه تا یک الی دو صفحه باشد.

برای تعویض قالب بدون افت رتبه کلمه کلیدی این کارها را انجام بدهید:

  •  قالب را در کمتر از 24 ساعت تعویض کنید و خطاهای آن را برطرف بکنید.
  •  ساختار یو ار ال ها را در نظر بگیرید که بعد از تغیر قالب به هم نریزد. مثلا اگر آدرس ها به صورت “site.com/title”هستند بعد از تعویض قالب نباید به شکل “site.com/date/title” باشند. به طور ساده تر آدرس ها نباید تغیر بکنند و اگر تغیر کردند فورا آنها را به شکل قبل برگردانید و یا ریدایرکت بکنید.
  •  از همه مهتر یک الی دو هفته قبل از تغیر قالب برای کلمات کلیدی مهمتان که رتبه دارند بک لینک یا رپورتاژ بگیرید. این کار بستگی به میزان سختی کلمات دارید. اگر کلمات پر رقابت هستند که مجبورید حتما بک لینک و رپورتاژ قوی بگیرید ولی اگر کلمات ساده هستند با لینک سازی رایگان هم می توانید جلوی افت را بگیرید. برای کلمات سخت علاوه بر خرید بک لینک و رپورتاژ قوی می توانید بک لینک رایگان هم ایجاد کنید. تعداد بک لینک هایی که باید بخرید یا ایجاد بکنید بستگی به میزان سختی کلمه کلیدی دارد. مثلا برای یک کلمه کلیدی با درجه سختی 30 باید حداقل 3 رپورتاژ متوسط و قوی و به همراه 20 الی 40 بک لینک رایگان یک الی دو هفته قبل از تغیر قالب ایجاد بکنید.

فرض کنید همین کار را بعد از تغیر قالب انجام دادید که افت کردید پس باید منتظر بمانید تا لینک ها تاثیر خود را بگذارند و این ممکن است روی فروش تاثیر منفی بگذارد اما اگر قبل از تغیر قالب این کار را کرده باشید، به نوعی افت رتبه خنثی می شود.

2 نظر

    1. کوتاه و مفید بهتره . همینو میتونستیم توی ۱۰۰۰ کلمه ارائه بدیم ولی کوتاه و مفید باشه خوندنی تره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *