کیورد استافینگ یا کلیدواژه پر کردن چیست؟

شکل یک تصویر
کیورد استافینگ یا کلیدواژه پر کردن چیست؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کیورد استافینگ چیست؟ Keyword Stuffing

کیورد استافینگ از جمله روش های سئوی کلاه سیاه است. اگر در زمینه سئو تخصص داشته باشید، حتما می دانید که سئوی کلاه سیاه ، استاندارهای سئو را رعایت نمی کند اما سبب ارتقای سئو سایت شما در زمان کم خواهد شد.
کیورد استافینگ یا کلیدواژه پر کردن هم به عنوان یکی از این روش ها، دارای مزایا و معایب مخصوص به خود بوده و از همین رو جهت استفاده از این روش می بایست با تمامی راهکار ها و تکنیک های مورد نیاز آشنا باشید. فراموش نکنید که الگوریتم های گوگل توانایی شناسایی سایت هایی که از این روش های کلاه سیاه استفاده می کنند را داشته و بنابراین احتمال جریمه شدن سایت شما زیاد خواهد بود.

کلیدواژه پر کردن یکی از روش های سئوی کلاه سیاه است که استفاده از آن به شما این امکان را می دهد تا از راه های میانبر برای بهینه سازی سایت خود و بدست آوردن رتبه های بهتر در نتایج جستجوی گوگل، کمک بگیرید. اما این مسیر بدون شک دشواری های خاص خود را داشته و از همین رو هنگام استفاده از روش هایی چون کیورد استافینگ می بایست خیلی محتاط باشید.
کیورد استافینگ را زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم یکی از صفحات خود را از کلمه کلیدی هدف خود پر کنیم. در واقع کلمه کلیدی خود را در این صفحات بیش از اندازه به کار می بریم تا بدین ترتیب بتوانیم رتبه بهتری را در کلمه کلیدی مد نظر بدست آوریم.
روش کیورد استافینگ در گذشته بسیار متداول بود اما با گذشت زمان رفته رفته از محبوبیت آن کاسته شد، چرا که مضرات آن از مزایایش پیشی گرفته و کار را برای سئوکاران سخت تر کرده بود. کیورد استافینگ دارای انواع مختلفی است که در ادامه با پرکاربردترین و متداول ترین آن ها آشنا خواهیم شد، پس با تهران لرن همراه باشید:

انواع کیورد استافینگ

  •  تکرار بیش از اندازه و غیرضروری کلمات و عبارات
  •  نوشتن کلماتی که ارتباطی با متن زمینه ندارند
  •  استفاده از کلمات کلیدی همسان در قسمت های مختلف یک عبارت
  •  نوشتن کلمات کلیدی که هیچ ارتباطی با عنوان برگه ندارند

آشنایی با تاکتیک های استفاده از کیورد استافینگ

از جمله بهترین و محبوب ترین راهکار ها و تاکتیک هایی که می توان در روش کیورد استافینگ از آن استفاده کرد، تاکتیک پنهان می باشد. در این روش، از کلمات و عبارات کلیدی مورد نظر به گونه ای استفاده شده که کاربر متوجه آن ها نمی شود. به طور کلی از دو روش زیر می توان این راهکار را پیاده کرد که استفاده از هر دوی این روش ها در کنار یکدیگر می تواند درصد موفقیت حاصل از آن را افزایش دهد:
۱) متن ها و پس زمینه با یکدیگر هم رنگ باشند تا بدین ترتیب بتوان کلمه را از دید خواننده و همچنین ربات های جستجو موتور گوگل پنهان کرد.
۲) متن را در کد صفحه، تگ های کامنت، تگ های متا و متن های alt تکرار کنیم.

مضرات کیورد استافینگ و دلایل آن

استفاده از کیورد استافینگ از جمله روش هایی است که موجب می شود تا خواننده تجربه بدی را در سایت شما داشته باشد. زمانی که کاربر سایت شما را باز می کند انتظار دارد که متنی سودمند بخواند. زمانی که یک صفحه را از کلمات کلیدی لبریز می کنیم، رسیدن به این هدف که کاربر در سایت ما به اهداف نهایی خود برسد، تقریبا غیرممکن است.

در واقع در روش کیورد استافینگ، شما به کلی مخاطبان را نادیده گرفته و به جای آن ها در پی توجه موتور های جستجو هستید.  از همین رو است که می توان روش کیورد استافینگ را یکی از روش های مضری دانست که کاربرانی را که امکان تبدیل آن ها به یک مشتری بالقوه بوده است، حذف کرده و کسب و کار شما را از رونق می اندازد.
از جمله دلایل دیگری که می توان روش کیورد استافینگ را یک روش مضر برای وب سایت ها دانست، احتمال جریمه شدن سایت توسط موتور های جستجو است. چرا که گوگل به شدت به دنبال هنجارشکنی های موجود در سایت هاست و در صورتی که سایت شما را شناسایی کند، جریمه شده و رتبه کسب کرده سایت به شدت تنزل می یابد. بنابراین باید از مسیر و روش درستی استفاده کرد و با تمامی تاکتیک ها و راهکار های موجود در روش کیورد استافینگ آشنا شد.

مضرات کیورد استافینگ و دلایل آن

نحوه استفاده صحیح از کلمات کلیدی

تعیین یک کلمه کلیدی اصلی برای هر صفحه

زمانی که قصد دارید صفحات سایت خود را بهینه سازی کنید، می بایست برای هر صفحه، یک کلمه کلیدی هدف در نظر داشته باشید. این کلمه باید کاملا مطابق با موضوع و محتوای صفحه باشد و برای آن که به نتیجه بهتری برسید، بهتر است کلمه کلیدی انتخابی، از جمله کلمات محبوب و کاربردی باشد.

نوشتن عبارات بیش از ۳۰۰ کلمه

موتور های جستجوی گوگل زمانی به سایت شما رتبه و امتیاز خوبی می دهند که مفید ترین و مناسب ترین اطلاعات را در اختیار کاربران قرار داده باشید. از همین رو حجم متن شما علاوه بر اینکه باید کیفیت بالایی داشته باشد می بایست بیش تر از ۳۰۰ کلمه نوشته شده باشد.

حفظ چگالی مناسب کلمات کلیدی مد نظر

برای آن که بتوانید طبق استاندارد گوگل عمل کرده و رتبه بهتری دریافت کنید، می بایست از کلمه کلیدی هدف به شکل کاملا طبیعی، هماهنگ و با فاصله های منطقی استفاده کنید. به طور کلی چگالی کلمه کلیدی مد نظر می بایست به زیر دو درصد محدود گردد.

استفاده از کلمات کلیدی هم معنی و طولانی

استفاده از کلمات کلیدی هم خانواده یا هم معنی از جمله روش های مفیدی است که نیاز به تکرار کلمه کلیدی را کاهش داده و رتبه سایت را نیز دستخوش تغییر نمی کند. در حقیقت استفاده از کلمات مترادف و طولانی می تواند سئو سایت را تقویت کرده و به کاربر نیز کمک کند تا بتواند به آسانی متن مورد نیاز خود را پیدا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.