پست مهمان چیست؟

شکل یک تصویر
پست مهمان چیست؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

پست مهمان چیست؟

پست مهمان از جمله بهترین و پر ارزش ترین روش هایی است که با استفاده از آن امکان ساخت بک لینک های رایگان وجود دارد. پست مهمان همچون بسیاری از روش های سئو دارای اصول و قواعد مخصوص به خود بوده و مزایا و معایبی نیز دارد که در ادامه با آن ها به طور کامل آشنا خواهیم شد، پس با تهران لرن همراه باشید.

همانطور که می دانید پست به متن و محتوایی گفته می شود که در یک وب سایت منتشر می شود. پست می تواند انواع مختلفی چون پست متنی، تصویری، ویدیویی، صوتی، اینفوگرافیک و .. داشته باشد.
تهیه یک محتوای ارزشمند و باکیفیت، کار آسانی نیست و یک سایت برای آن که بتواند محتوای مفید و موثری را در اختیار کاربران خود قرار دهد، نیازمند نویسنده، گرافیست و تولیدکننده محتوا است.
یکی از ویژگی های برخی از سایت ها این است که به کاربران خود اجازه می دهند تا پس از عضویت در سایت، محتوای خود را در قسمت پست مهمان منتشر کنند که این پست می تواند شامل متن ، ویدئو، تصاویر و لینک باشد که مهمترین بخش آن همین لینک است. پس می توان روش پست مهمان را یکی از راه های گرفتن بک لینک رایگان از سایت های مختلف دانست.
پست مهمان را می توان یک معامله ی دو سر سود دانست، چرا که هم به سایت محتوای جدیدی اضافه می شود هم کاربر می تواند لینک رایگان بگیرد.

مهم ترین نکات جهت نوشت پست مهمان

توجه داشته باشید که نمی توانید هر پستی را به عنوان پست مهمان در یک سایت منتشر کنید. علاوه بر این در هر سایتی هم امکان قرار دادن پست مهمان وجود ندارد. اول از همه باید بدانید که برای آن که پست خود را در قسمت پست مهمان یک سایت قرار دهید، باید در نظر داشته باشید که سایت مورد نظر باید بازدید بالاتری نسبت به سایت شما داشته باشد. همچنین اگر در یک سایت به میزان زیادی بک لینک قرار دهید نه تنها رتبه خوبی از گوگل نمی گیرید بلکه ممکن است از طرف موتور های جستجو، جریمه هم شوید.

تولید محتوای ارزشمند و باکیفیت

زمانی می توانید یک بک لینک ارزشمند دریافت کرده و با کمک آن به ارتقای رتبه سایت خود کمک کنید که محتوای باکیفیتی را نیز تولید کرده باشید. همچنین به تگ هایی که برای محتوای خود استفاده می کنید و ارتباط موضوع اصلی سایت مورد نظر با محتوای خود توجه داشته باشید.

استفاده از انکر تکست های غیر مشابه

در محتوای تولید شده خود از انکر تکست های متفاوت استفاده کنید تا گوگل متوجه تقلب شما نشود.

اعتبار کسب کنید

برای آن که بتوانید اعتبار بالایی بدست آورید می بایست محتوایی بسیار باکیفیت، جالب و جدید خلق کنید. با تولید این گونه محتوا به می توانید کاربران بیشتری را به دنبال خود بکشانید.

از یک پست چند بار بک لینک نگیرید

برای میزان بک لینکی که می توان از یک پست مهمان دریافت کرد، محدودیت وجود دارد. بنابر این بهتر است حداکثر از سه بک لینک استفاده کنید.

پست مهمان را با محتوای تبلیغاتی اشتباه نگیرید

هدف شما تبلیغات نیست. تبلیغات هیچگونه کاربری را متوجه سایت شما نمی کند. شما می بایست آنقدر محتوای جذابی بنویسید که کاربر مشتاق شود مطالب را در سایت شما دنبال کند.

پست مهمان

پست مهمان معکوس چیست؟

پست مهمان معکوس زمانی است که مدیر یک سایت از فرد دیگری بخواهد که در سایت او محتوایی نوشته و منتشر کند. در حقیقت می توان پست مهمان را زمینه ساز پست مهمان معکوس معرفی کرد. نویسنده ای که مشغول به نوشتن متن و محتوا برای سایت شما می شود نیز در حال ساخت پست مهمان معکوس برای سایت است. توجه داشته باشید که نمی توان هر فردی را مسئول ساخت پست مهمان برای سایت خود کرد چرا که هر تولید کننده محتوایی نمی تواند اعتبار کافی را برای جذب کاربران داشته باشد.

مهم ترین نکات جهت نوشت پست مهمان معکوس

یافتن افراد سرشناس

یکی از تاثیرگذارترین روش ها یافتن افراد سرشناس و درخواست از آن ها برای منتشر کردن محتوای خود در سایت شما است. در این روش می بایست در حوزه کاری خود با افراد سرشناس و متخصص آشنا شوید و از آن ها دعوت نمایید تا متناسب با موضوع سایت شما، محتوایی جذاب و ارزشمند تولید کنند. با این کار می توانید از برند نویسنده استفاده کرده و رتبه مناسبی را با توجه به جذب کاربران بدست آورید.

از وبلاگ نویس های حرفه ای استفاده کنید

افرادی که در وبلاگ نویسی مهارت بالایی دارند می توانند به سایت شما و ارتقای آن بسیار کمک کنند. وبلاگ نویسان حرفه ای با ذوق و سلیقه کاربران آشنایی دارند و سبب جذب مخاطبان به محتوای سایت خواهند شد.

از روش تبادل لینک استفاده کنید

در این روش می توانید با رقیبان خود همکاری کرده و با انتشار متقابل محتوا های یک دیگر به ارتقای سایت کمک کنید. این روش را می توان از جمله روش های دو سر سود دانست به شرط آن که هر دو طرف دارای ارزش بالا و همچنین تعداد مخاطبان زیاد باشند.

تفاوت پست مهمان با پست مهمان معکوس

1. در پست مهمان معکوس نیاز به یک نویسنده حرفه ای و سرشناس می باشد در صورتی که در پست مهمان هر فردی می تواند محتوای خود را تولید کند.
2. در پست مهمان معکوس سایت اصلی باید به سراغ نویسنده ها برود ولی در پست مهمان افراد برای بک لینک گرفتن رایگان یا پولی به دنبال سایت شما می آیند.
3. بازدهی پست مهمان معکوس در مقایسه با پست مهمان بسیار بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.