چگونه تشخصی دهیم سایتمان از لحاظ موبایل فرندلی مشکلی ندارد؟

شکل یک تصویر
چگونه تشخصی دهیم سایتمان از لحاظ موبایل فرندلی مشکلی ندارد؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

تست موبایل فرندلی سایت (Mobile Friendly): معرفی ابزارهای مختلف

این روزها تقریبا تمامی افراد با گوشی های همراه خود بیشتر از کامپیوتر در اینترنت جستجو انجام می دهند. تست موبایل فرندلی ابزاری است زیر مجموعه سئوی تکنیکال که به شما امکان می دهد به راحتی یک سایت را تست کرده و در مورد امتیاز آن از نظر پاسخگویی تلفن همراه اطلاعاتی به دست آورید. بی توجهی به این مورد می تواند صدمات جبران ناپذیری را به سایتتان وارد کند. بنابراین تا انتهای مقاله با تهران لرن همراه شوید تا با بهترین ابزارها آشنا شده و برای بررسی سازگاری از آن استفاده نمایید.
در چند سال گذشته، گوگل برای بسیاری از سایت‌ هایی که تجربه ضعیفی را به کاربران موبایل ارائه می‌ دهند، جریمه ‌ای در نظر گرفته است. تعداد کاربرانی که از طریق تلفن همراه به وب ‌سایت‌ ها دسترسی پیدا می‌ کنند به شدت در حال افزایش است، بنابراین اطمینان از واکنش ‌گرا بودن وب‌ سایت و ارائه تجربه کاربری با کیفیت، به کاربران تلفن همراه ضروری است.
برای تست موبایل فرندلی وب سایت، ابزارهای زیادی در اینترنت وجود دارد. این ابزارها به شما کمک می کند تا بدانید که آیا وب سایتتان تجربه خوبی را برای کاربران تلفن همراه ارائه می دهد یا خیر.
امروزه، گوگل به وب‌ سایت ‌هایی که زمان نسبتاً کمتری برای بارگیری نیاز داشته و با همه دستگاه ‌ها از جمله دسک‌ تاپ، تبلت و موبایل سازگار هستند، رتبه بالاتری در نظر می گیرد. با ایجاد یک وب سایت سازگار با موبایل، نه تنها کاربران خود را راضی می کنید، بلکه شاهد بهبود قابل توجهی در رتبه بندی موتورهای جستجو خواهید بود.

موبایل فرندلی چگونه کمک می کند؟

در حال حاضر ، افراد زیادی از دستگاه های تلفن همراه برای دسترسی و مرور وب سایت های اینترنتی استفاده می کنند. این امر باعث می ‌شود مدیران وب‌ سایت بدون توجه به اندازه صفحه نمایش یا دستگاهی که استفاده می ‌کنند، عملکرد کامل وب ‌سایت را ارائه دهند. کاملا بدیهی است که گوگل به اهمیت این موضوع پی می برد و به همین دلیل تست موبایل فرندلی گوگل را معرفی کرده است. با این تست، شما می توانید واکنش گرا و کاربرپسند بودن سایتتان را بررسی نمایید.
خوشبختانه، اکنون گوگل به مدیران وب سایت فرصتی داده است تا به این مشکل رسیدگی کنند و توسط موتورهای جستجو جریمه نشوند.

چگونه وب سایت خود را با موبایل سازگار کنید؟

استفاده از قالب های سازگار با موبایل اولین کاری است که به وب مسترها توصیه می شود. همچنین می توانید با استفاده از ابزارهایی که در زیر معرفی می کنیم، صفحات خود را بررسی نمایید.

معرفی ابزارهای تست موبایل فرندلی

1. Google Developers Mobile Friendly Test tool

این ابزار به تست سازگاری وب سایت با تلفن همراه کمک می کند، وب سایت را آزمایش کرده و داده هایی را ارائه می دهد که چگونه یک بازدید کننده می تواند از وب سایتتان بر روی دستگاه تلفن همراه استفاده نماید. شما با توجه به این نتیجه می توانید سازگاری با موبایل خود را بررسی کنید. همچنین پیشنهاداتی را برای رفع مشکلات موجود در سایت شما ارائه می دهد.

2. Bing Mobile Friendliness Test Tool

وب مستر بینگ ابزاری را برای آزمایش سازگاری وب سایت با موبایل ارائه می دهد. این ابزار نیز بسیار مفید بوده و توسط کاربران فراوانی مورد استفاده قرار گرفته است.

3. Mobi Ready mobile friendly checker

یک ابزار رایگان برای بررسی سازگاری تلفن همراه وب سایت است. این ابزار تست موبایل فرندلی، وب سایت را در صفحه های مختلف موبایل تست کرده و داده های دقیق در مورد پاسخگویی هر صفحه را ارائه می دهد و در نهایت امتیاز mobiReady را برای وب سایتتان می دهد. همچنین می توانید با ارائه شناسه ایمیل خود، گزارش را از طریق پست دریافت نمایید. این ابزار یکی از بهترین ها می باشد که توسط وب مسترهای بسیاری توصیه شده است.

4. Google – Page Speed Insights

بینش سرعت صفحه Google، به تجزیه و تحلیل سرعت صفحه در تلفن همراه و دسکتاپ کمک می کند. اگر مشکلاتی در سایت پیدا شود، پیشنهادی در مورد نحوه رفع مشکلات نشان می دهد. همچنین خلاصه کاملی از سرعت صفحه را در شرایط خوب، متوسط و کم ارائه می کند.

5. RankWatch

ابزاری ساده برای تست موبایل فرندلی بودن وب سایت که اطلاعات توصیفی را در مورد سایت و امتیاز صفحه می دهد. نتیجه شامل اطلاعاتی در مورد نمای موبایل، محتوا، اندازه متن، پیوندها و دکمه‌ های موجود وب ‌سایت، برای موبایل را نشان داده و شما می توانید با استفاده از این ابزار سایت خود را بهبود بخشیده و به صفحات برتر گوگل برسانید.

ابزارهای تست موبایل فرندلی

6. Varvy Mobile SEO

این ابزار هم اطلاعات موبایل فرندلی و هم سرعت موبایل وب سایت و مسائل مربوط به این دو را بررسی می کند. همچنین اطلاعات مربوط به منابع صفحه قابل مشاهده برای Googlebot را ارائه می دهد.

7. Browserstack Responsive Design Testing across Devices

این ابزار پاسخگو بودن وب سایت را در حدود 12 اندازه مختلف صفحه نمایش دستگاه های تلفن همراه بررسی می کند. این اطلاعات کامل و دقیق در مورد واکنش گرایی وب سایت در دستگاه های تلفن همراه را ارائه می دهد که به رفع پاسخگویی سایت برای دستگاه های مختلف کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که قبل از بررسی پاسخگویی در وب سایت ثبت نام کنید.

8. W3C Mobile Checker

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای جستجوگر موبایل توسط W3C است. این ابزار تست موبایل فرندلی یک برنامه وب کامل جاوا اسکریپت می باشد که با Node.js و درایورهای وب ساخته شده است. بنابراین نگاهی دقیق تر به تجزیه و تحلیل، نحوه ظاهر وب سایت شما در انواع مختلف دستگاه های تلفن همراه، از جمله تبلت ها و گوشی های هوشمند ارائه می دهد.

کلام آخر

هنگامی که یک تست موبایل فرندلی را در وب سایت خود اجرا کردید، به خوبی می دانید که وب سایتتان در دستگاه های تلفن همراه به خوبی نمایش داده می شود و شما می توانید یک تجربه کاربری مفید همراه با امتیاز فراوانی در گوگل داشته باشید. با این شرایط سایتتان رشد کرده و به صفحات برتر گوگل می رسد.

1 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *