تأثیر سرعت سایت در سئو چقدر است 

شکل یک تصویر
تأثیر سرعت سایت در سئو چقدر است 
زمان مطالعه: 12 دقیقه
به این post امتیاز بدهید.

تأثیر سرعت سایت در سئو 

سرعت سایت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای فنی سئو است. تأثیر سرعت سایت در افزایش رتبه سایت بر هیچ‌کس پوشیده نیست. میانگین زمان انتظار کاربران برای بارگذاری یک وب‌سایت بر اساس اهمیت آن از ۳ تا ۵ ثانیه است. بنابرین کاربران برای مشاهده محتوای صفحه وب شما ۵ ثانیه صبر می‌کنند. در غیر این صورت ممکن است فرصت داشته باشید و کاربر مجدداً صفحه را بارگذاری کند تا در صورت بروز مشکل در اتصال کاربر به شبکه، مجدداً رفع شود. اما اگر وب‌سایت شما این بار باز نشد شانس خود را ازدست‌داده‌اید و کاربر به وب‌سایت دیگری می‌رود.

تأثیر سرعت سایت سئو بسیار مهم است. در واقع درصد زیادی از سرعت به اثربخشی سئو مربوط می‌شود. اگر وب‌سایت شما ردیف اول موتورهای جستجو باشد، اما کاربران نتوانند از محتوای آن استفاده کنند، آیا مفید است؟ آیا تلاش ما مثمرثمر است؟ مطمئناً دوباره نه. پس در پس تمام تلاش‌های ما برای سئو، سرعت سایت ما باید در اولویت اول باشد.

سرعت در وب‌سایت‌ها به‌قدری مهم است که در حال حاضر هم موتور جستجوی گوگل ابزارهایی در این زمینه دارد و هم وب‌سایت‌های بسیار قابل‌اعتماد تمام کار خود را روی اندازه‌گیری فاکتورهای سرعت وب‌سایت‌ها گذاشته‌اند. کافی است آدرس سایت را در این وب‌سایت‌ها وارد کنید و پس از چند ثانیه می‌توانید سرعت کلی وب‌سایت خود را مشاهده کنید.

تا سال ۲۰۱۰، تأثیر سرعت سایت اهمیت چندانی نداشت. به‌تدریج سرعت سایت برای گوگل و همچنین وب‌مسترها اهمیت بیشتری پیدا کرد. می‌توان گفت پس از تولید محتوای مفید و مناسب، سرعت در سئوی سایت شما مؤثر خواهد بود. برخی از مدیران سایت توجه خاصی به‌سرعت سایت خود ندارند. این موضوع باعث می‌شود سئو سایت آنها ضعیف شود. از طرفی برخی از وب‌مسترها روی سرعت سایت خود بسیار حساس هستند و هر روز آن را بررسی می‌کنند.

چرا سرعت سایت برای سئو مهم است؟

تأثیر سرعت سایت در سئو مهم است. سرعت بالای سایت تجربه مثبتی را برای کاربران ایجاد می‌کند و همان‌طور که می‌دانید گوگل روی موضوع تجربه کاربری بسیار حساس است. اما چگونه می‌توان سرعت سایت خود را هدف قرارداد؟ اینها را بررسی کنید:

 • اگر سایت شما در ۵ ثانیه بارگذاری شود، سرعت آن از ۲۵ درصد وب‌سایت‌های دنیا بیشتر است.
 • اگر سایت شما در ۲٫۹ ثانیه بارگذاری شود، سرعت آن از ۵۰ درصد وب‌سایت‌های دنیا بیشتر است.
 • اگر سایت شما در ۱٫۷ ثانیه بارگذاری می‌شود، سرعت آن از ۷۵ درصد وب‌سایت‌های دنیا بیشتر است.
 • اگر سایت شما در ۰٫۸ ثانیه بارگذاری شود، سرعت آن از ۹۴ درصد وب‌سایت‌های دنیا بیشتر است.

معیارهای اندازه‌گیری سرعت سایت چیست؟

همیشه در مورد اندازه‌گیری سرعت سایت اختلاف‌نظر وجود دارد. زیرا معیار واحدی برای سنجش سرعت سایت وجود ندارد که مورد قبول همه باشد. در اینجا سه ​​مورد از رایج‌ترین معیارها برای اندازه‌گیری سرعت سایت آورده شده است:

صفحه کاملاً بارگذاری شده: مدت زمانی که طول می‌کشد تا صد درصد صفحه بارگذاری شود. این ساده‌ترین راه برای تعیین سرعت سایت است.

First Meaningful Paint اولین رنگ معنادار: مدت زمانی که طول می‌کشد تا یک صفحه منابع کافی را بارگذاری کند تا کاربر بتواند محتوای آن صفحه را ببیند. برای مثال، فرض کنید یک پست وبلاگ دارید که ۵ ثانیه طول می‌کشد تا به طور کامل بارگذاری شود، اما اولین رنگ معنی‌دار صفحه ۱٫۵ ثانیه طول می‌کشد.

دریافت اولین بایت صفحه (Time to First Byte): وقتی که مرورگر درخواست صفحه را ارسال  و تا وقتی که نخستین بایت داده را از سرور دریافت می کند. اگر وارد صفحه‌ای شده‌اید و چندین ثانیه به صفحه سفید خیره شده‌اید ، این زمان Time to First Byte است.

همان‌طور که در سه روش بالا اشاره شد؛ روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری تأثیر سرعت سایت سئو وجود دارد، و هیچ معیار «صحیح» وجود ندارد که بر سایر معیارها غلبه کند. همه آنها مزایا و معایبی دارند.

سرعت سایت چقدر باید باشد؟

همان‌طور که تاکنون دیده‌ایم، سرعت سایت تأثیر زیادی بر سئو دارد. اما سؤال آخر این است که سرعت سایت من چقدر باید باشد تا بهترین عملکرد را در سئو داشته باشم؟ در پاسخ باید بگوییم که تا می‌توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. اما آن را تا جایی بالا ببرید که مجبور نباشید تجربه کاربری خود را خراب کنید. زیرا از نقطه‌ای به بعد، بهینه‌سازی‌ها وارد لایه‌های سختی می‌شوند که باید بین سرعت و تجربه کاربری یکی را قربانی کنید. همان جایی است که باید متوقف شوید. همان‌طور که گفتیم هدف گوگل این بوده که سایت در یک‌چشم به‌هم‌زدن بارگذاری شود. شاید برای شما هدف رسیدن به‌ سرعت بارگذاری در حد یک دم و بازدم کوتاه باشد. فراموش نکنید که در مورد سرعت بارگذاری یک صفحه، نکات کوچک مختلفی مؤثر هستند. شامل:

 • مرورگری که صفحه با آن بارگذاری می‌شود
 • دستگاهی که صفحه با آن بارگذاری می‌شود
 • سرور هاست که وب‌سایت روی آن نصب شده است
 • و نوع محتوای صفحه

بنابراین، همه چیز لزوماً محدود به بهینه‌سازی‌هایی نیست که روی صفحه انجام می‌شود. 

منظور از سرعت سایت چیست؟

به‌عنوان یک قاعده، هر چقدر هم که این زمان کوتاه باشد، بازدیدکننده خسته نخواهد شد! در واقع‌ نمایش سریع سایت در بسیاری از موارد باعث می‌شود که بازدیدکننده در سایت بماند. اگرچه ممکن است عوامل دیگری باعث خروج بازدیدکننده از سایت شود، اما مهم است که این موضوع به دلیل زمان بارگذاری زیاد نباشد.

منظور از سرعت هاست چیست؟

 • منابع هاست: میزان منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تخصیص‌یافته به هاست
 • مکان سرور: از نظر تئوری، هر چه سرور به بازدیدکننده نزدیک‌تر باشد، سرعت دسترسی بالاتر است.
 • زیرساخت شبکه: مقدار پهنای باندی که به سرور برای ارائه درخواست‌ها اختصاص می‌یابد

چگونه سرعت سایت بر سئو تأثیر می‌گذارد؟

رضایت کاربر در سئو مهم است. زمانی که زمان بارگذاری صفحات سایت ایده‌آل باشد، کاربران و بازدیدکنندگان تمایل بیشتری برای استفاده از آن سایت خواهند داشت. این امر باعث می‌شود که تعداد کاربران و بازدیدکنندگان افزایش یابد و همچنین کاربران زمان بیشتری را در سایت سپری کنند. از طرفی این موضوع به‌مرور زمان کاربران بیشتری را جذب سایت می‌کند. این موضوع در سئو بسیار حائز اهمیت است که یک سایت توانسته کاربران را جذب و نگه دارد. در واقع این عامل به‌عنوان بانس ریت تعیین می‌شود که نقش‌برجسته‌ای در مبحث UX (تجربه کاربر) دارد. همان‌طور که می‌دانید UX نیز یکی از تأثیرگذارترین عوامل در سئو سایت است.

برای افزایش سرعت سایت چه باید کرد؟

اولین قدم خرید هاست از یک شرکت‌هاست معتبر با خدمات هاست باکیفیت بالا است. در مراحل بعدی باید موارد زیر را در نظر داشته باشید و آنها را به خوبی رعایت کنید:

 • انتخاب سیستم مدیریت محتوای بهینه مانند وردپرس
 • انتخاب یک قالب بهینه و خوب که سنگین نباشد و به خوبی بارگذاری شود.
 • تاحدامکان از چندین افزونه استفاده نکنید
 • استفاده از سیستم‌های کش برای افزایش سرعت

اهمیت سرعت برای گوگل

گوگل بارها اعلام کرده است که سرعت بالای سایت به شما کمک می‌کند تا رتبه بهتری در صفحه نتایج گوگل کسب کنید. دلیل اینکه تأثیر سرعت سایت سئو یک فاکتور رتبه‌بندی در گوگل است این است که سرعت بالا در درجه اول نشانه تجربه کاربری باکیفیت است. سرعت بالای سایت باعث می‌شود تجربه کاربری بهتری داشته باشید. اگر سرعت سایت بیشتر باشد، کاربر معمولاً مدت بیشتری در سایت می‌ماند، نرخ تبدیل بهتری دارد و بانس ریت کمتر است.

نکاتی برای افزایش سرعت سایت سئو

استفاده از هاست مجازی یا اختصاصی

انتخاب‌ هاست مناسب اولین قدم برای افزایش تأثیر سرعت سایت سئو است. اگر می‌خواهید یک سایت پرسرعت داشته باشید، سراغ خدمات هاست اشتراکی نروید. در سرورهای اشتراکی، چندین سایت به طور هم‌زمان از بستر هاستی استفاده می‌کنند. اگرچه استفاده از این‌ هاست هزینه کمتری دارد؛ اما اگر روزی بازدید سایت شما افزایش پیدا کند قطعاً برای شما دردسر ایجاد می‌کند.

فشرده‌سازی خروجی سرور

برای بهبود زمان پاسخگویی سرور خود، به دنبال گلوگاه‌های عملکردی باشید که سایت شما را کند می‌کند. پرس‌ و جوهای پایگاه‌ داده آهسته، مسیریابی کند یا حافظه ناکافی می‌تواند تأثیر زیادی بر سرعت سایت سئو داشته باشد. این موارد را بدانید و اصلاح کنید. زمان پاسخگویی بهینه سرور کمتر از ۲۰۰ میلی‌ثانیه است.

بهینه‌سازی قالب وب‌سایت و افزونه‌های استفاده شده

هرچه افزونه‌های بیشتری در وب‌سایت خود استفاده کنید، سایت سنگین‌تر و کندتر اجرا می‌شود. تا حد امکان سعی کنید از افزونه‌ها و تم‌های کوچک برای افزایش سرعت سایت خود استفاده کنید. به‌ عنوان‌ مثال، پلاگین‌های اسلایدر به‌ طور کلی کد جاوا اسکریپت اسلایدر را به همه صفحات اضافه می‌کنند و در هر صفحه بارگذاری می شوند ! ناگفته نماند که هیچ‌کس علاقه‌ای به آن ندارد و نرخ تبدیل را پایین می‌آورد. بنابراین، زمانی که می‌خواهید موضوعی را انتخاب کنید، سعی کنید به سراغ تم‌های بدون انیمیشن، لغزنده و عملکرد بروید. اگر به وب‌سایت‌های بزرگ نگاه کنید، خواهید دید که اکثر آنها بسیار ساده هستند.

فراموش نکنید که هنگام نصب افزونه‌های جدید، از خود بپرسید که این افزونه چقدر برای سایت من اهمیت دارد؟ پس از نصب، امتیاز و سرعت بارگذاری سایت را تست کنید. آیا این افزونه سرعت سایت شما را کاهش می‌دهد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید ببینید که آیا حفظ این افزونه برای شما حیاتی است یا خیر. ممکن است لازم باشد به دنبال جایگزین بهتری باشید یا آن را به طور کامل حذف کنید.

سرعت بارگذاری سایت چقدر در سئو مؤثر است؟

بسیاری از افرادی که برای کسب‌ و کار خود وب‌سایت راه‌اندازی کرده‌اند از کارشناسان سئو کمک گرفته‌اند. شاید این سؤال برای شما پیش بیاید که اهمیت سئو در تبلیغات وب‌سایت چیست؟ از سال ۲۰۱۳ و پس از به‌روزرسانی الگوریتم گوگل، تأثیر سرعت سایت سئو برای گوگل و وب‌مسترها اهمیت بیشتری پیدا کرد. با توجه به اینکه امروزه کارهای زیادی با اینترنت انجام می‌شود و درعین‌ حال به دلیل افزایش مشغله بیشتر افراد با کمبود وقت مواجه هستند. سرعت بالای سایت کاربر را در سایت شما نگه می‌دارد که به گفته گوگل این سایت توانسته رضایت کاربر را جلب کند؛ بنابراین امتیاز و رتبه سایت شما در گوگل افزایش می‌یابد. 

تأثیر سرعت بارگذاری سایت بر رتبه گوگل

سرعت بارگذاری وب‌سایت شما معیاری برای رتبه‌بندی گوگل است. تأثیر سرعت سایت به کیفیت سرور، فشرده‌سازی تصویر، حجم فایل و موارد دیگر بستگی دارد. سرعت صفحه وب مقدار زمانی است که در چند ثانیه طول می‌کشد تا یک صفحه وب به طور کامل باز شود. عواملی مانند مرورگر مورد استفاده و عملکرد سرور نیز می‌توانند بر سرعت سایت تأثیر بگذارند. سرعت بارگذاری استفاده از صفحات وب‌سایت شما را برای کاربران آسان‌تر می‌کند.

گوگل صفحات وب‌سایت شما را با ربات‌ها نظارت می‌کند. سرعت سایت شما در فهرست محتوا توسط این ربات‌ها انجام می‌شود. هر چه تأثیر سرعت سایت سئو بیشتر باشد، سرعت بررسی صفحات مختلف بیشتر می‌شود. تأثیر سرعت سایت بر سئو در رتبه‌بندی گوگل اجتناب‌ناپذیر است. هر چقدر هم که سرعت سایت شما کند باشد، گوگل نمی‌تواند به آن محتوا دسترسی داشته باشد و به همین دلیل به جایگاه قابل‌قبولی در رتبه‌بندی گوگل نخواهید رسید.

راه‌های افزایش سرعت سایت چیست؟

مواردی وجود دارد که تأثیر سرعت سایت سئو را افزایش می‌دهد. با کار بر روی سئو و سرعت بارگذاری صفحات وب می‌توانید وارد بازار رقابتی کسب‌وکار اینترنتی شوید و محصولات و خدمات خود را با مشتریان به اشتراک بگذارید.

۱. انتخاب‌هاست مناسب: هاست تأثیر زیادی در سرعت وب‌سایت شما دارد. از ابتدا یک‌ هاست خوب تهیه کنید تا بعداً مجبور به تغییر هاست نباشید که باعث کاهش سئوی سایت شما می‌شود.

۲. طراحی سایت: تأثیر سرعت سایت بخشی از پروژه است و مهم‌ترین قسمت آن طراحی و کدنویسی سایت است که باید از ابتدا توسط متخصص انجام شود تا حتی با مشکلی مواجه نشوید.

۳. اگر با کدنویسی آشنایی دارید، بدون تغییر فرمت اصلی کدها، فاصله کدهای سایت را کاهش دهید تا حجم سایت کاهش یابد، این کار بر سرعت وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد.

۴. امنیت سایت: هر وب‌سایتی برای جلوگیری از هک‌شدن نیاز به امنیت دارد و از طرفی سرعت بارگذاری سایت را افزایش می‌دهد.

۵. بهینه‌سازی فیلم‌ها و تصاویر: حجم فایل‌ها و تصاویر را کاهش دهید. همچنین می‌توانید از ابزارهای رایگان برای کاهش حجم تصاویر و ویدئوها استفاده کنید. تأثیر سرعت سایت بر سئو از طریق کاهش حجم فیلم‌ها و تصاویر بسیار چشمگیر خواهد بود.

سرعت سایت سئو چقدر باید باشد؟

شما باید تا جایی که می‌توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. تأثیر سرعت سایت یکی از معیارهای انتخابی گوگل برای رتبه‌بندی سایت است. گوگل هدف خود را بارگذاری سریع صفحه وب‌سایت قرار داده است و برای رسیدن به هدف گوگل باید یک سری نکات مهم را رعایت کنید.

 • مرورگر مناسب برای آپلود
 • دستگاهی که با آن وب‌سایت را بارگذاری می‌کنید
 • هاست وب‌سایت 

GMETRIX یکی از پرکاربردترین ابزارهای تست سرعت سایت است که می‌توانید از آن برای مقایسه سرعت سایت خود با رقبا استفاده کنید. 

زمان بارگذاری سایت یا سرعت صفحه چقدر است؟

سرعت بارگذاری صفحه یا سایت به معنای زمان بارگذاری یک صفحه یا سایت است. عوامل مختلفی در تعیین سرعت نقش دارند. این عوامل شامل سرور سایت، اندازه فایل صفحه و فشرده‌سازی تصویر است. در تست سرعت سایت معمولاً صفحه اصلی یا صفحه فهرست از بقیه صفحات مهم‌تر است. اما به‌طورکلی سرعت لود تمامی صفحات آن بررسی می‌شود.

تست سرعت سایت بر چه اساسی است؟

سرعت بارگذاری یک سایت به‌سرعت تمام صفحات آن بستگی دارد. البته صفحات مهم سایت تأثیر بیشتری دارند. ابزارهای مختلف و سایت‌های مختلفی برای تست سرعت سایت وجود دارد که معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرند. پس از ورود به دامنه اینترنتی و اجرای فرایند سنجش سرعت، آمار در اختیار شما قرار می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال، چند ثانیه طول می‌کشد تا بزرگ‌ترین عنصر محتوای شما بارگذاری شود. یا نمره نهایی شما از نظر اعداد و نمرات چقدر است. عوامل مختلفی در اندازه‌گیری سرعت یک صفحه یا سایت دخیل هستند و همین امر باعث پیچیدگی اندازه‌گیری می‌شود.

چرا تأثیر سرعت هاست روی سایت این‌قدر مهم است؟

خودمان را جای مخاطب بگذاریم. به‌عنوان‌ مثال، وقتی مشتری برای صرف غذا در رستوران می‌نشیند، خدمات آهسته پیشخدمت منجر به نارضایتی و کاهش مشتریان در آینده می‌شود. به همین ترتیب، سرعت پایین سایت می‌تواند منجر به رتبه‌بندی ضعیف در موتورهای جستجو، کاهش ترافیک سایت و تجربیات منفی کاربر شود.

سرعت یا عملکرد وب‌سایت اساساً به این معنی است که وقتی کاربر آدرس وب‌سایت ما را در مرورگر خود باز می‌کند چقدر طول می‌کشد تا وب‌سایت ما باز شود. عملکرد ضعیف سایت‌هایی که به‌کندی در مرورگر باز می‌شوند می‌تواند نظر کاربران را در مورد باز کردن سایت تغییر دهد. برعکس، سایت‌هایی که سریع بارگذاری می‌شوند معمولاً بازدید بیشتری دارند و نرخ تبدیل بهتری دارند (نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری) و این امر تأثیر سرعت هاستی بر روی سایت و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آن را ثابت می‌کند.

تأثیر سرعت‌ هاست بر روی سایت و سئو

در سال ۲۰۱۸، گوگل شروع به درنظرگرفتن زمان بارگذاری صفحه در رتبه‌بندی نتایج موتورهای جستجو کرد. این تغییر منجر به بهبود سرعت برای بیش از ۹۵٪ کشورها و همچنین بهبود ۵٪ در معیارهای عملکرد کاربرمحور شده است. این در حالی اتفاق افتاد که در سال ۲۰۱۷ هیچ افزایشی وجود نداشت. واضح است که اگر وب‌سایتی بخواهد به رقابت ادامه دهد و روی سئوی خودکار کند، باید تا حد امکان سریع و درعین‌حال پاسخگوی نیازهای بازدیدکنندگان باشد.

از عوامل مرتبط با سرعت صفحه می‌توان به نوع سرور هاست (هاست)، نحوه پیاده‌سازی سایت از نظر کدنویسی و حجم فایل‌های موجود و… اشاره کرد.

با فرض اینکه سایت شما شناخته شده است؛ اگر صفحه شما چهار ثانیه طول بکشد تا بارگذاری شود، ۲۵ درصد از بازدیدکنندگان احتمالی خود را از دست خواهید داد (برای ورود به سیستم تلفن همراه، اگر بارگذاری سایت شما بیش از ۳ ثانیه طول بکشد، ۵۳ درصد از بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد!)

قصد نداریم که بگوییم تمام کارهای سایت را رها کنید و فقط روی صدم و درصد سرعت کار کنید، فقط به اهمیت بالای این ماجرا اشاره می‌کنیم. قطعاً برای شما جالب خواهد بود که اگر سرعت سایت شما بالا باشد شانس بسیار بیشتری برای نمایش کلمه موردنظر در صفحه اول نتایج گوگل خواهید داشت. در همین حال، سرعت صفحه هنوز یک موضوع داغ در فضاهای موتورهای جستجو و UX است. تأثیر سرعت‌ هاست بر روی سایت یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

عدم سرعت مناسب در بازاریابی اینترنتی

این به این معنی است که ترافیک ورودی از بین می‌رود که می‌تواند منجر به کاهش تعامل و تبدیل شود. این عوامل در نهایت می‌تواند منجر به کاهش فروش، شهرت ضعیف برند و ازدست‌دادن درآمد کسب‌وکار شود. وب‌سایت کند باعث می‌شود سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نشود و تأثیر منفی بر کسب‌وکار شما خواهد داشت. ساختار موتور جستجو به این معنی است که اگر در نتایج اولیه قرار داشته باشید، کاربران زیادی از سایت شما بازدید می‌کنند و اگر وب‌سایت کندی داشته باشید، جایی در رتبه‌بندی گوگل به شما داده نمی‌شود.

از طرف دیگر، وب‌سایت‌هایی که محتوای خوبی دارند؛ اما از نظر سرعت کند هستند، می‌توانند در صفحه نتایج موتور جستجو رتبه ضعیفی داشته باشند. وب‌سایت‌های کند معمولاً توسط موتورهای جستجو در صفحه اول لیست نمی‌شوند و شانس کمتری برای کلیک کاربر دارند.

در رتبه‌بندی موتورهای جستجو دیده نمی‌شود

وب‌سایت کند باعث می‌شود سایت شما در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده نشود و تأثیر منفی بر کسب‌وکار شما خواهد داشت. ساختار موتور جستجو به این معنی است که اگر در نتایج اولیه قرار داشته باشید، کاربران زیادی از سایت شما بازدید می‌کنند و اگر وب‌سایت کندی داشته باشید، جایی در رتبه‌بندی گوگل به شما داده نمی‌شود.

نتیجه بالا بودن سرعت یک سایت

 • بهبود رتبه گوگل

سرعت وب‌سایت یکی از عواملی است که توسط الگوریتم گوگل برای رتبه‌بندی آن وب‌سایت استفاده می‌شود. وقتی سایت شما کند است، موتورهای جستجو بر اساس ظرفیت صفحات کمتری را می‌خزند و تعداد کمتر صفحات جستجو شده تأثیر منفی بر نحوه ایندکس‌شدن سایت شما دارد.

 • کاهش نرخ بازگشت

نرخ بازگشت به درصد بازدیدکنندگان وب‌سایتی اطلاق می‌شود که پس از بازدید از صفحه وب‌سایت، دکمه بازگشت را بسته یا کلیک می‌کنند. اگر محتوای وب‌سایت شما کند بارگذاری می‌شود، بازدیدکننده فوراً از مرور وب‌سایت شما خسته می‌شود. با این کار او روی دکمه برگشت کلیک کرده و به سایت رقیب شما می‌رود. به گفته آنها، مرور وب‌سایت شما اتلاف وقت است و این زمان را می‌توان صرف بازدید از وب‌سایت‌های دیگر کرد. گوگل به طور منظم ترافیک وب‌سایت را ردیابی می‌کند و اگر طبق اندازه‌گیری گوگل ۵ ثانیه طول بکشد تا اکثر ترافیک از آن عبور کند، آن سایت دیگر در رتبه اول قرار نخواهد گرفت.

 • نرخ تبدیل را افزایش دهید

اگر هر بازدیدکننده‌ای برای مشاهده محتوای سایت شما بیش از حد طول بکشد، نه‌تنها بازدیدکنندگان را از دست خواهید داد، بلکه مشتریان بالقوه را نیز از دست خواهید داد. اگر سرعت سایت شما بالا باشد، کسب‌وکار شما بهتر خواهد شد. اگر زمان بارگذاری وب‌سایت بالا باشد، کسب‌وکارهای آنلاین می‌توانند تحت‌تأثیر عدم تکمیل خریدهای مشتریان قرار بگیرند.

 • رضایت بازدیدکنندگان

بازدیدکنندگان راضی به فروش شما کمک می‌کنند. اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان به وب‌سایت شما نگاهی بیندازند و محصولات شما را بخرند یا در مورد خدمات شما با شما صحبت کنند، باید روی بهبود سرعت سایت خود کار کنید.اگر شخصی برای دیدن محتوای شما بیش از حد صبر بکند، در ترک سایت شما و بازدید از سایت‌های رقیب شما تردید نخواهد کرد.

نکاتی که برای بهبود سرعت سایت مؤثر است

 • داشتن‌ هاست مناسب
 • تصاویر را از نظر حجم و اندازه بهینه کنید
 • فشرده‌سازی سبک سایت و فایل‌های اسکریپت (فایل‌های با پسوند CSS و JS)
 • یکپارچه‌سازی فایل‌های سبک و اسکریپت برای کاهش تعداد درخواست‌ها
 • طراحی صفحه اصلی با حجم کمتر
 • قراردادن فایل‌های اسکریپت با پسوند JS در فوتر سایت برای بارگذاری سریع‌تر
 • فعال‌ سازی الگوریتم‌های فشرده‌سازی در سمت سرور
 • عدم استفاده از تکنیک‌های تغییر اندازه تصویر (با این کار، تصاویر بزرگ‌تر کاهش می‌یابد، اما اندازه آنها تغییر نمی‌کند)
 • عدم هدایت صفحه اصلی به صفحه دیگر (زیرا زمان انتظار را افزایش می‌دهد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *