عکس ها را چگونه سئو کنیم که در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری بگیرند؟

شکل یک تصویر
عکس ها را چگونه سئو کنیم که در نتایج جستجوی گوگل رتبه بهتری بگیرند؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

عکس ها از جمله محتواهای تصویری مهمی هستند که استفاده صحیح از آن ها می تواند برای کاربران بسیار جذاب باشد و سبب افزایش ترافیک سایت شود. بنابراین توجه به این موضوع که از لوگوی مناسب و تصاویر گرافیکی با کیفیت در سایت استفاده کنید، بسیار مهم و تاثیرگذار است. حالا سوال اصلی این است که چگونه می توان در جستجوی تصاویر گوگل رتبه بهتری کسب کرد؟ در ادامه بررسی و تفصیل کامل این موضوع خواهیم پرداخت و شما را با مهم ترین نکات سئوی تصاویر آشنا خواهیم کرد، با تهران لرن همراه باشید:

مهم ترین نکات جهت افزایش رتبه از طریق جستجوی تصاویر در گوگل

  • اندازه تصاویر

یکی از تاثیرگذارترین عواملی که ذهن مخاطب را به خود جذب می کند، اندازه تصاویر می باشد. قبل از آن باید بگوییم که سرعت سایت شما باید بالا باشد تا تصاویر در کوتاه ترین زمان ممکن به کاربران نمایش داده شود. استفاده از تصاویر بزرگ و پرحجم علاوه بر این که از سرعت سایت شما می کاهد، در ذهن مخاطب نیز تاثیر بسزایی نخواهد داشت.

برای آن که بتوانید افراد را به مدت بیشتری در سایت خود نگهدارید، باید از تصاویر باکیفیت با اندازه های یکسان استفاده کنید. رایج ترین فرمت های فایل تصاویری که در در وب آپلود می شوند  GIF، JPEG و PNG می باشند. پیشنهاد ما استفاده از تصاویری است که دارای فرمت PNG هستند. چرا که در این فرمت علاوه بر فشرده سازی بالای عکس، کیفیت تصویر نیز به خوبی حفظ می شود.

  • نام تصاویر

نام تصویر را هرگز بی اهمیت ندانید زیرا گوگل، تصویر آپلود شده را با نام و محتوای آن ها شناسایی می کنند. علاوه بر این ثبت نام فایل و اضافه کردن جزئیات اصلی تصویر به سئوی سایت کمک می کند. پس بهتر است مرتبط ترین نام را که به کلمات کلیدی صفحه هم مربوط باشد برای تصاویر انتخاب بکنید.

  • عنوان متن

عنوان متن تفاوت زیادی با نام تصویر ندارد. تنها تفاوت این دو در این است که باید عنوان متن برای انسان و ماشین قابل خواندن باشد از همین رو  کلمات را با فاصله از یکدیگر جدا کنید. توجه داشته باشید که برای عنوان متن نمی توان از آندرلاین یا دش استفاده کرد.

  • متن جایگزین

متن جایگزین به نوشته ای گفته می شود که تصویر سایت را شرح می دهد. متن های جایگزین اهمیت زیادی دارند چرا که علاوه بر آن که محتوای خاصی برای تصویر سایت شما ایجاد می کنند، بیانگر موضوع محتوای اصلی سایت به صورت خلاصه هستند. پس کاربر می تواند با خواندن این متن های جایگزین به جزئیات محتوای سایت علاقه مند شود.

متن جایگزین می بایست از دقت بالایی برخوردار باشد و هر صفحه از سایت نیز نیازمند حداقل یک تصویر با کلمات کلیدی در متن جایگزین است. متن جایگزین می بایست کاملا واضح و روان باشد و به گونه ای نوشته شود که همه به آسانی متوجه محتوای سایت گردند. با اینکه گفته می شود بهتر است متن جایگزین دارای  حداقل 80 و حداکثر 150 کاراکتر باشد اما باید گفت در نوشتن متن جایگزین هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، تنها موضوع مهم این است که شما بتوانید موضوع اصلی تصویر را به شکل مناسبی برای مخاطب توصیف کنید.

  • استفاده از محتوا در کنار تصویر

برای بهنیه سازی تصاویر سایت می بایست از تمامی عوامل مهم و تاثیرگذار در کنار یک دیگر استفاده کنید. از جمله موادری که می تواند تاثیر زیادی بر روی سئوی سایت شما داشته باشد، اضافه نمودن محتوا در کنار تصاویر استفاده شده است. در حقیقت متنی که در نزدیکی تصویر قرار دارد متن بسیار مهمی بوده و می تواند به شکل مستقیم بر روی رتبه تصویر در زمان جستجو تاثیر بگذارد.

محتوای موجود در کنار تصاویر می توانند توصیف کننده خود تصویر باشند و یا توضیحات اضافه تر و بیشتری را نیز در بربگیرند. لازم به ذکر است که هوش مصنوعی تشخیص تصاویر گوگل امروزه به شدت پیشرفته شده و گوگل به آسانی متوجه می شود که محتوا و عکس استفاده شده برای آن با یک دیگر مرتبط هستند یا خیر. از همین رو به این موضوع نهایت توجه را داشته باشید چرا که در غیر این صورت از جانب گوگل جریمه شده و رتبه خود را از دست خواهید داد.

  • استفاده از عکس های باکیفیت و محبوب

گوگل به تازگی اعلام کرده است که در آینده، یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی سئو سایت ها، کیفیت تصاویر و تازه بودن آن ها می باشد. از همین رو در صورتی که تصاویر سایت شما به صورت نوین و شخصی گرفته شده باشد ارزش بسیار بالایی خواهد داشت. بنابر این استفاده از عکس های تکراری و بی کیفیت سایت های دیگر را فراموش کنید.

علاوه بر این هر چقدر یک تصویر بتواند میزان زمان بیشتری یک کاربر را درگیر کند، گوگل برای این تصاویر و محتوای آن ها ارزش بیشتری قائل است. از جمله مواردی که می تواند به میزان بیشتری مخطابان را درگیر سایت شما کند می توان به استفاده از عکس های باکیفیت، مرتبط و غیر تکراری اشاره کرد. زمانی که یک کاربر تصاویر سایت شما را در هیچ سایت دیگری نبیند متوجه تفاوت و محبوبیت سایت شما خواهد شد.

  • لینک سازی

 رعایت اصول لینک سازی نیز تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه جستجوی تصاویر در گوگل دارد. هر چه تعداد سایت هایی که به تصایر سایت شما لینک می دهند بیشتر باشد، ترافیک ورودی به سایت بیشتر بوده و در نتیجه رتبه بالاتری را در جستجوی تصاویر گوگل بدست خواهید آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *