طریقه صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت

شکل یک تصویر
طریقه صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

صفحه درباره ما یکی از مهترین صفحات یک سایت است که این صفحه نباید فقط مربوط به اطلاعات شما یا شرکتتان باشد. باید این نکته را در نظر بگیرید که چرا یک مشتری باید از نظر احساسی روی برند شما سرمایه گذاری کند. در واقع باید این حس را به کاربران منتقل کنید که شما بهترین فرد برای حل مشکلشان هستید و با ایجاد اعتماد و ارائه محصولی که مشکل مشتری را حل می کند، به او کمک کنید. ما در این مقاله طرز صحیح نوشتن صفحه درباره ما سایت را مورد بررسی قرار می دهیم، با تهران لرن همراه باشید.

صفحه درباره ما چیست؟

این صفحه به خریداران آنلاین اطلاعاتی درباره برند شما می دهد. این اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • چگونه برند خود را راه اندازی کرده ید؟
    • چه چیزی شما و برندتان را منحصر به فرد کرده است؟
    • ارزش ها و باورهای برندتان چه چیزی می باشد؟
    • چرا مشتریان باید شما را انتخاب کنند؟

چرا به صفحه درباره ما نیاز دارید؟

این صفحه برای ایجاد ارتباط با مشتریان بسیار مهم می باشد. در ادامه برخی از دلایل برجسته را آورده ایم:

 بین بازدیدکنندگان جدید محبوب است

به طور متوسط، افراد از صفحه درباره ما بیشتر از هر صفحه دیگری در وب سایتتان بازدید می کنند، زیرا مردم به طور طبیعی کنجکاو هستند. آنها همچنین عاشق داستان می باشند، بنابراین بسیار مهم است که صفحه ای ایجاد کنید تا از کنجکاوی مشتریان برای کسب درآمد استفاده نمایید.

نشان می دهد که چرا منحصر به فرد هستید

هیچ کس به همان دلایلی که شما دارید کسب و کاری مانند شما راه اندازی نمی کند. صفحه درباره ما مکانی عالی برای بیان این موضوع است. داستان منحصر به فرد شما چیزی می باشد که شما را از رقبا متمایز می کند. علاوه براین، اگر مردم با سختی‌ ها و پیروزی‌ هایی مشابه برند شما روبرو شده باشند، طبیعتاً جذب داستانتان می ‌شوند.

تصویر برندتان را ثابت می کند

صفحه «درباره ما» مکانی عالی برای تأیید اینکه دقیقاً چه کسی هستید و آن گونه که می‌ خواهید در بین کاربران درک شوید، نوشته شده است.

نحوه نوشتن صفحه درباره ما

به یاد داشته باشید که این لیست به هیچ وجه گسترده نیست. بسته به ویژگی های صنعت شما، ممکن است موارد بیشتری وجود داشته باشد. عناصر زیر صرفاً موارد انگشت شماری هستند که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

1. شامل یک پیشنهاد منحصر به فرد باشد

نقطه فروش منحصر به فرد شرکت خود را پیدا کرده و با ایجاد صفحه درباره ما در اطراف آن توجه کاربران را جلب کنید. اگر نقطه فروش منحصر به فرد شما این است که محصولاتتان از مواد تجدید پذیر تهیه می شوند، توضیح دهید که چرا این موضوع برای برندتان مهم است. اگر در این زمینه تخصصی ندارید، می ‌توانید با مشاوران مجرب آژانس‌ های بازاریابی دیجیتال مشورت نمایید تا محصولاتتان را با برجسته کردن تفاوت آن به مشتریان معرفی کنید.

2. چهره شرکت خود را نشان دهید

چشم انسان به طور طبیعی به سمت چهره ها کشیده می شود. با درج چهره بنیانگذاران خود یا کل تیم در صفحه درباره ما، می توانید صفحه جذابی را ایجاد کنید. اما اگر یک کارآفرین انفرادی هستید، یک عکس پروفایل ساده از خودتان باید برای نشان دادن چهره فیزیکی شرکت کافی باشد.

3. داستان برند خود را بگویید

همانطور که قبلا ذکر شد، داستان برندتان چیزی است که شما را منحصر به فرد می کند. هیچ داستان دیگری کاملاً شبیه داستان شما وجود ندارد. به عنوان یک صاحب کسب و کار تجارت الکترونیک، شما نیز می توانید از داستان سرایی جدول زمانی در صفحه درباره ما، استفاده کنید. رویدادهای مهم در تاریخچه برند شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • زمانی که ایده برند خود را داشتید
  •  زمانی که اولین محصولتان را فروختید
  •  وقتی اولین کارمند خود را استخدام کردید

داستان سرایی برند، به شما کمک می کند تا از طریق ارزش های مشترک با مخاطبانتان ارتباط برقرار نمایید.

نکته!

داستانی بیش از 2000 کلمه ننویسید، زیرا مشتری نمی تواند آن را بخواند. در عوض، آن را کوتاه، مرتبط و دقیق نگه دارید.

4. آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد را در صفحه درباره ما به اشتراک بگذارید

چند عکس از محصول در حال تولید می تواند کافی باشد تا مشتریان کنجکاو نگاهی به عملکرد داخلی شرکت شما داشته باشند. برای توضیح روند تولید اقلام خود از عکس های پشت صحنه به همراه مقداری متن استفاده کنید.

5. مشتری را به سمت اقدام بعدی هدایت کنید

کار بعدی که می خواهید مشتریانتان پس از پایان صفحه درباره ما انجام دهند، چیست؟ یک Call to Action ایجاد کنید تا آنها را به فروشگاه خود بازگردانید، یک فرم تماس اضافه کرده و یا از آنها بخواهید در خبرنامه شما ثبت نام کنند.

6. صفحه درباره ما خود را به روز نگه دارید

هنگامی که این صفحه را ایجاد کردید، آن را با جهان به اشتراک بگذارید. اما لازم است که هر چند وقت یکبار آن را به روز کنید. این صفحه اگر به خوبی نوشته شده باشد، می تواند اعتماد را به گونه ای ایجاد کند که صفحات دیگر نمی تواند این کار را انجام دهند. اما یک صفحه قدیمی نشان دهنده بی توجهی است و در نتیجه اعتماد را از بین می برد. برای جلوگیری از این اتفاق، عادت کنید هر 6 ماه یک بار آن را به روز کنید.
کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید انجام داده و آزمایش کنید، بنابراین از امتحان کردن چیزهای مختلف نترسید. ممکن است بخواهید یک ویدیو در صفحه خود قرار دهید یا یک فرم تماس نیز در آنجا داشته باشید.

چه چیزی را نباید در صفحه درباره ما قرار داد؟

از تبلیغات رسانه های اجتماعی پرهیز کنید. این صفحه برای ایجاد ارتباط و پیوند با مشتریانتان است. تبلیغ برند و فروش در این صفحه اشتباه می باشد.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله، در حالی که افرادی در حال خواندن صفحه درباره ما سایت شما هستند، ممکن است به محصولتان علاقه مند شوند، در این لحظه از زمان، آنها به شما علاقه مند هستند. تمرکز خود را روی برندتان و آنچه شما را منحصر به فرد و مهم می کند، حفظ نمایید. پس صفحه درباره ما را جدی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *