چگونه میزان رقابت بین کلمات کلیدی را بفهمیم؟

شکل یک تصویر
چگونه میزان رقابت بین کلمات کلیدی را بفهمیم؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

رقابت کلمات

برای اینکه بتوانیم سایت خود را بالا ببریم، در مرحله اول لازم است بر اساس موضوع وب سایت و نوع آن، کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنیم. قبل از هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی جدید، ارزیابی بازار نیز ضروری می باشد. این کار با تجزیه و تحلیل رقابت کلمات کلیدی انجام می شود. ما در این مقاله چگونگی میزان رقابت بین کلمات کلیدی را بررسی می کنیم.

رقابت کلمات کلیدی معیاری است که نشان می دهد رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی خاص چقدر دشوار خواهد بود. این رقابت بسته به میزان محبوبیت کلمه کلیدی و رقابت صنعتی می تواند متفاوت باشد. بازاریابان جستجو تخمین می زنند که چقدر زمان و تلاش برای دستیابی به رتبه های برتر برای کلمات کلیدی یا عبارات جستجوی خاص، ممکن است طول بکشد. اما سوال اینجاست که رقابت کلمات کلیدی را چگونه ارزیابی می کنید؟ چه عواملی در تحلیل کلمات کلیدی رقابتی دخیل هستند؟ آیا ابزار کلمه کلیدی خاصی وجود دارد که بتوانید از آن برای تجزیه و تحلیل موثر استفاده کنید؟

دشواری یا میزان سختی کلمه کلیدی چیست؟

دشواری کلمات کلیدی معیار بسیار مهمی است که باید در حین انجام تحقیقات کلمات کلیدی و ایجاد استراتژی محتوای SEO خود به آن توجه کرد. اساساً به پاسخ به این سؤال کمک می کند که “رتبه بندی برای این کلمه کلیدی چقدر سخت خواهد بود”؟ اگر بتوانید نحوه ارزیابی این معیار را درک کنید، به خوبی ترافیک ارگانیک را خواهید داشت. هر ابزار سئو روش خاص خود را برای محاسبه دشواری یک کلمه کلیدی دارد.

رقابت کلمات کلیدی چیست؟

رقابت کلمات کلیدی اصطلاحی است که به دشواری رتبه بندی وب سایت شما برای هر کلمه کلیدی اشاره دارد. درک رقابت هر کلمه کلیدی به هدایت استراتژی سئوی شما و پاسخ به سوالاتی مانند: رتبه بندی برای این کلمه کلیدی چقدر سخت خواهد بود؟ آیا باید از منابع خود برای امتحان و رتبه بندی این کلمه کلیدی استفاده کنم؟ ابزارهای سئو معمولاً به شما نشان می دهند که یک کلمه کلیدی با استفاده از معیارهای اختصاصی خود چقدر رقابتی است. قدرت URL و دامنه: باید هر دو اینها بسیار قوی باشد URL Trust : URL و Domain Trust شما باید قابل اعتماد باشد تعداد پیوندها / RD: برای رسیدن به آن URL به چند لینک (یا RD) نیاز دارید زمان: چقدر زمان طول می کشد تا به اوج برسیم محبوبیت: محبوبیت کلمه کلیدی (تعداد وب سایت هایی که سعی در رتبه بندی برای همین عبارت دارند) بهینه سازی محتوا: بهینه سازی محتوا برای یک کلمه کلیدی خاص چقدر است هدف جستجوگر: هرچه صفحه خود را به هدف جستجوگر نزدیکتر کنید، رتبه خود را با رسیدن به صفحه 1 بیشتر تقویت خواهید کرد زیرا افراد روی پیوند شما کلیک کرده و “سیگنال های کاربر” مناسب را برای نشان دادن الگوریتم به گوگل منتقل می کنند.

ابزارهای رقابت کلمات کلیدی

هر ابزار SEO روش اختصاصی خود را برای محاسبه میزان سختی یک کلمه کلیدی دارد، بنابراین بیایید با درک ابزارهای اصلی و نحوه محاسبه آن شروع کنیم.

 

Ahrefs

Ahrefs یک ابزار سئو بسیار محبوب است که به سئوکاران کمک می کند تا به طور مؤثر یک استراتژی سئو ایجاد نمایند، حجم زیادی از داده ها را در وب سایت شما، وب سایت های رقبای شما، ویژگی های SERP و غیره ارائه دهند. این ابزار با بیش از 7.4 میلیارد کلمه کلیدی (از بیش از 170 کشور) بزرگترین پایگاه داده کلمات کلیدی در وب را دارد. دشواری کلمه کلیدی (KD) اصطلاحی است که Ahrefs برای معیارهای خود استفاده می کند تا به شما در درک میزان رقابتی بودن یک کلمه کلیدی کمک نماید. دشواری کلمه کلیدی رقابت پذیری یک کلمه کلیدی را در مقیاس 1-100 اندازه گیری می کند.

مزایا ابزار رقابت کلمات کلیدی

Ahrefs KD دقیق ترین ابزار اندازه گیری سختی کلمه کلیدی آنها یک افزونه مرورگر خوب به نام Ahrefs Bar دارند که به شما امکان می دهد یک پوشش SERP را مشاهده کنید تا وب سایت ها را به راحتی در کنار یکدیگر مقایسه نمایید.

SEMRush

سختی کلمه کلیدی، در SEMrush، به شما تخمین می ‌دهد که رتبه ‌بندی کلمه کلیدی تان از یک صفحه جدید در وب‌ سایت چقدر سخت خواهد بود. امتیاز آنها مانند Ahrefs در مقیاس 1-100 است.

Moz

Moz یک ابزار SEO بسیار محبوب بود، اما این روزها افراد زیادی از آن استفاده می کنند، فقط به این دلیل که خزنده آنها آنقدر سریع نیست و معمولاً وب سایت های کمتری در پایگاه داده خود دارند Moz .ابزارهایی شبیه به Ahrefs و SEM Rush دارد. ویژگی هایی مانند مشاهده بک لینک ها به صفحه شما، دریافت اطلاعات در مورد کلمه کلیدی، حجم جستجو و غیره ارائه می دهد. این ابزار رقابت کلمات کلیدی دارای یک افزونه مرورگر خوب به نام Moz Bar هستند که به شما امکان می دهد یک پوشش SERP را مشاهده کنید تا وب سایت ها را به راحتی در کنار یکدیگر مقایسه کنید.

مزایا

دارای یک افزونه مرورگر خوب به نام Moz Bar هستند که به شما امکان می دهد یک پوشش SERP را مشاهده کنید تا وب سایت ها را به راحتی در کنار یکدیگر مقایسه کنید.

معایب

پایگاه داده کوچکتر از وب سایت ها

ابزارهای رقابت کلمات کلیدی رایگان

  • Google Keyword Planner
  •  SEOBook.com
  •  KWFinder.com
  •  SERPS.com
  •  Alexa.com
  •  Wordstream.com
  •  Keywordtool.io

 بهینه سازی موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی

تعیین رقابت پذیری کلمات کلیدی مستلزم مطالعه عوامل مختلفی است، از جمله درک فضای پرس و جو و استفاده از شهود. شما بایستی با بررسی محبوبیت اصطلاح، تجزیه و تحلیل نتایج جستجو و سایت‌های رقیب، گرایش‌ ها و گفتگو های مرتبط را به دست آورید.

کلام آخر

درک و ارزیابی رقابت کلمات کلیدی زمان و تمرین می خواهد، اما توجه داشته باشید که یک مهارت حیاتی برای ایجاد یک استراتژی سئو موفق است. مانند هر چیز دیگری در زندگی، شما باید رقابت را درک کنید تا بدانید روی چه چیزی باید تمرکز کنید و برای رسیدن به اهدافتان چه چیزی لازم دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *