استفاده صحیح از کلمات کلیدی در متن، برچسب و دسته ها

شکل یک تصویر
استفاده صحیح از کلمات کلیدی در متن، برچسب و دسته ها
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کلمات کلیدی را در یک جدول لیست بکنید

مطمئنم بارها به این مشکل برخوردید که بخواهید بیش از یک کلمه را بر روی یک صفحه سئو بکنید و تعداد کلماتتون گاها به شمار انگشت های دست می رسید و گمراه می شدید. در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده صحیح از کلمات کلیدی را در متن مقاله، برچسب( tag ) و دسته ها برایتان تشریح بکنیم.

با یک مثال این تکنیک را توضیح میدم. فرض کنید که شما یک سایت دارید در زمینه برگزاری دوره های هنری مثل دوره های گرافیک، انیمیشن، طراحی داخلی و لباس فعالیت می کنید.

برای دوره گرافیک بهترین کلمات کلیدی اینها هستند:

لیست کلمات کلیدی نمونه

همانطور که  می بینید ما 12 کلمه کلیدی داریم که به سادگی نمی توان آنها را بر روی یک صفحه سئو کرد. اگر هم بر روی یک صفحه سئو بکنیم گرفتن رتبه دلخواه برای همه کلمات بسیار سخت خواهد شد. پس چاره کار چیه؟

باید کلمات کلیدی اصلی را بر روی لندینگ پیج اصلی سئو کنیم و بقیه کلمات کلیدی را بصورت تگ (برچسب) به کار ببریم.

همانطور که در جدول می بینید، کلمات کلیدی اصلی دوره گرافیک، کلاس گرافیک، آموزش گرافیک و آموزشکده گرافیک هستند.{دوره، کلاس، آموزش و آموزشکده} از لحاظ سئوی معنایی به هم نزدیک هستند پس کافی است 2 تا از این کلمات را در عنوان بیاوریم و بقیه را در هدینگ ها و متن تکرار بکنیم. اما کلمه بهترین آموزشگاه گرافیک در تهران را نمیتوانیم در متن بیاوریم زیرا به نوعی داریم از خودمان تعریف می کنیم و یا اگر این کلمه را در متن بیاوریم نه کاربر ترغیب به خرید می شود و نه رتبه چندانی می گیرد. پس بهترین راه اینه که این کلمه را در قالب برچسب ( تگ ) استفاده بکنیم.

فایده استفاده از کلمات فرعی در برچسب ها چیه؟

  • اول از همه اینه که به ازای هر تگ یک صفحه جدید اضافه میشه ، یعنی صفحاتی که عنوانی جدا از هم اما محتوای یکسان دارند.
  • دوم اینکه کلمه کلیدی در عنوان قرار می گیرد و رتبه بسیار خوبی می گیرد. تاثیر کلمه کلیدی در عنوان را همه شما می دانید زیرا عنوان مهمترین قسمت در سئوی محتوا می باشد.
  • فایده سوم این است که شما مجبور نیستید برای سئوی خارجی همه کلمات را بر روی یک صفحه سئو کنید و ناامیدانه منتظر رتبه باشید. وقتی کلمه بهترین آموزشگاه گرافیک در تهران را در قالب یک برچسب استفاده می کنید، یک صفحه اختصاصی دارید و بر روی همان صفحه سئو می کنید.

پس طبق این جدول کلمات را سئو می کنیم:

 

استفاده صحیح از کلمات کلیدی در متن، دسته و برچسب

همانطور که در این جدول مشاهده می کنید ما کلمات کلیدی اصلی را بر روی لندینگ اصلی سئو می کنیم و بقیه کلمات را را میتوانیم به صورت برچسب و یا استفاده در متن و متا دسکریپشن استفاده بکنیم:

 

 

این تصویر گواه همه چیز است. کلمات کلیدی {کلاس گرافیک، دوره گرافیک، آموزش گرافیک و آموزشگاه } در متن و هدینگ ها استفاده شدند. بعضی کلمات به صورت lsi ( هم خانواده) به کار برده شدند.

کلمات کلیدی بهترین آموزشگاه گرافیک در تهران و هزینه دوره گرافیک را به صورت تگ به کار بردیم.

آموزش گرافیک آنلاین، آموزشگاه گرافیک تهران و دوره گرافیک تهران را در متا دسکریپشن و متن نیز آوردیم. زیرا این کلمات هم خانواده هستند و با همین روش هم به خوبی بالا می آیند. البته این کلمات را به صورت تگ هم می توان استفاده کرد در صورتی که فکر می کنید اگر صفحه جداگانه داشته باشند بهتر رتبه می گیرند.

دسته بندی مقالات و محصولات چگونه باید باشد؟

جواب این است: خیلی ساده نباید دسته ها و کلمات کلیدی یکی باشند. یعنی کلمه کلیدی اگر آموزش طراحی لباس باشد دسته مقالات نباید آموزش طراحی لباس باشد. بهترین راه این است یک پیشوند مثلا “مقالات” به کلمات کلیدی اضافه بکنیم برای دسته بندی مقالات و یک پیشوند ” دسته ” به محصولات اضافه بکنیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *